Grudniowe spoty reklamowe były zdominowane przez kampanie świąteczne. Znalazło się jednak kilka perełek nienawiązujących do bożonarodzeniowego okresu, których być może nie znacie. W dzisiejszym podsumowaniu między innymi o dość nietypowym Mikołaju w rosyjskiej reklamie banku, hydrauliku z wadą wzroku a także przekonacie się, że studenci potrafią zrobić rewelacyjną reklamę, chociaż nie wszystkie firmy potrafią to docenić. Na koniec genialny spot organizacji „Sandy Hook Promise”. Warto obejrzeć.

Rzuć wszystko i leć do Peru

W reklamie norweskiego banku, jeden z pracowników biurowych postanawia zerwać kajdany korporacji i wyjechać na wymarzoną wycieczkę do Peru. Mijając swoich współpracowników, z uniesioną głową, biegnie przez biuro ku wolności. Jednak na końcu zderza się z rzeczywistością. Zobaczcie :)

 

Hydraulik z wadą wzroku

Co się stanie, kiedy do naprawy zepsutego kotła zatrudnimy hydraulika z wadą wzroku? Może na przykład pomylić kotły i zamiast wody spuścić… – zobaczcie sami. Spot powstał w celu promocji systemu rezerwacji online w brytyjskim salonie optycznym.

 

Student potrafi

Kolejny dowód na to, że studenci potrafią. Eugen Merher – student Akademii Filmowej Badenii-Wirtembergii w Niemczech nakręcił spot, który mógł się okazać jednym z najlepszych w historii reklamowej firmy Adidas. Mógł, ale firma zignorowała wiadomość od studenta. Teraz pewnie żałuje bo spot od 15 grudnia został obejrzany w serwisie YouTube niemal 12 milionów razy, miał 47 tysięcy udostępnień a liczba łapek w górę wyniosła 115 tysięcy.

 

“Nadszedł czas, aby pomyśleć o tym, co istotne” – całkiem inny święty Mikołaj

Mówiąc Święty Mikołaj (lub Dziadek Mróz bo jest to rosyjska reklama) z pewnością wyobrażasz sobie uśmiechniętego staruszka z dużym brzuchem i śnieżnobiałą brodą. A co jakby przedstawić go zupełnie inaczej? Właśnie tak do tematu podszedł Moskiewski Bank Kredytowy. W spocie Mikołaj (Dziadek Mróz) porywa kobietę, aby nauczyć ją bycia dobrą matką. Jak łatwo się domyślić, reklama wywołała wiele kontrowersji w społeczeństwie rosyjskim.

Jakoś nie pasuje mi ta reklama. Ale jest na pewno inna i warto ją zobaczyć.

https://www.youtube.com/watch?v=37h-mV-OIw8

 

Czego najbardziej pragniesz w święta

Tak, wiem, święta już dawno za nami ale podobał mi się ten spot. W tegorocznej świątecznej reklamie PornHub akcja ma miejsce w miasteczku, którego mieszkańcy spędzają samotnie wigilijny wieczór. W pewnym momencie smutny nastrój znika. Wszystko za sprawą wiadomości o darmowym dostępie premium do PornHub, wyświetlonej na monitorach mieszkańców. A więc święta nie będą jednak takie “samotne” :)

 

Nie wszystko jest takie, jakie nam się wydaje

„Sandy Hook Promise” – organizacja założona po wydarzeniu, które miało miejsce w szkole Sandy Hook w Newtown. Dokładnie 14 grudnia w szkole podstawowej doszło do strzelaniny, w której zginęło łącznie 28 osób. W tym 20 dzieci – wszystkie w wieku od 6 do 7 lat. Sprawcą był 20 letni Adam Lanza, który po dokonaniu masakry, popełnił samobójstwo.

Spot jest próbą zwrócenia uwagi na ważne rzeczy, które dzieją się wokół nas. Oglądajcie spot uważnie i koniecznie do końca.

To już wszystko w tym podsumowaniu. Zapraszam na następne – mam nadzieję, że szybciej niż za miesiąc :)

 

Udostępnij