W ciągu ostatnich lat sposób nawiązywania nowych znajomości bardzo się zmienił. Kiedy nasi rodzice i dziadkowie swoje drugie połówki odnajdywali na potańcówkach, nasze pokolenie coraz częściej wykorzystuje do tego Internet. 

Randki online stają się coraz popularniejsze. Jest szczególnie chętnie wykorzystywane przez osoby żyjące w małych miejscowościach, gdzie często wszyscy się znają oraz osoby zapracowane, które często nie mają czasu na prowadzenie bogatego życia towarzyskiego. Coraz częściej po internetowe znajomości sięgają również seniorzy. 

Zbliżają się Walentynki więc jest to dobra okazja aby sprawdzić gdzie Internauci szukają swoich drugich połówek. Z tej okazji firma Gemius przygotowała raport serwisów randkowych, który możecie obejrzeć na poniższej infografice. 

gemius walentynki online infografika wykres

Wynika z niego, że w 2015 roku najpopularniejsze serwisy randkowe w Polsce odwiedzało średnio miliony internautów miesięcznie. Najczęściej odwiedzanym serwisem w grudniu 2015 był Sympatia.onet.pl, który zanotował 1,1 mln użytkowników. Tuż za nim  Flirtak.pl z 0,8 mln oraz Sympatiaplus.pl – 0,7 mln użytkowników. W TOP 5 znalazły się jeszcze Edarling.pl i S-klub.plktóre odwiedziło mniej niż pół miliona użytkowników. 

W każdym przypadku najwkszą grupę użytkowników stanowimy my – mężczyźni. Największą przewagę mamy na portalach Sympatiaplus.pl (60,7%) i S-klub.pl (62,2% mężczyzn). Flirtak.pl był odwiedzany najchętniej przez osoby w wieku 18-28 lat.  

Randkowanie w Internecie jest szybkie i proste. Zapewnia również dużą dawkę anonimowości, co zapewne jest ogromną zaletą dla bardziej nieśmiałych osób. Ważna jest umiejętność wyznaczenia pewnych granic tak, aby nasze życie towarzyskie nie było wyłącznie online.

Źródła:
www.gemius.pl

Udostępnij