Pamiętacie “Mafię dla psa”? Była to kampania, w której Rysiek z Klanu w roli gangstera zbierał pieniądza na pomoc dla psiaków. Od wtorku (12.04.2016) znów możemy go oglądać, tym razem w serii “Mafia w sieci”. Jest to nowa kampania, której celem jest pomoc kotom w ramach projektu charytatywni.allegro.pl. W spotach oprócz Piotra Cyrwusa występuje również m.in. Krzysztof Kiersznowski – słynny Wąski z Killera.

Psy (te niedobre :)) zawinęły znanych nam gangsterów i teraz muszą oni udzielać się charytatywnie wspierając fundację Miasto Kotów. W tym celu rozpoczynają swoją internetową działalność – postanawiają zostać youtuberami i zbierać “hajs z jutuba”. W pierwszym odcinku serii zakładają vloga kulinarnego “Więzienna Micha”.

 

 

 

 

Jak można wspomóc akcję internetowej Mafii? Swoje wsparcie okażesz oglądając kolejne odcinki “Mafii w Sieci” w serwisie YouTube. Cały przychód z wyświetleń filmów zostanie przekazany na konto fundacji.

Możesz również wziąć udział w licytacjach “Mafijnych pakietów” – są to zestawy, które nawiązują do poszczególnych odcinków “Mafii w Sieci”. Znalazły się w nich takie gadżety jak:

Więzienna micha (miska, kubek, fartuch oraz nasiona rukoli)

Łydka jak drewutnia (spodnie dresowe, frotka na czoło, bidon i skakanka)

Pakiet gangstera (zapalniczka szefa, kieszonkowa piersiówka, eleganckie spinki do mankietów i podkład muzyczny z Ojca Chrzestnego).

Zwycięzca każdej licytacji otrzyma również zdjęcie podpisane przez wszystkich członków Mafii.

Istnieje również możliwość zakupu cegiełki “piątaka dla bezdomniaka” (5, 10, 15, 50 lub 100 PLN) oraz wystawienia własnego przedmiotu na licytację.

Szczerze nie wiem, co myśleć o tym spocie. Z jednej strony fajne pociągnięcie poprzedniej serii i “popłynięcie” na trwającej fali popularności youtuberów. Z drugiej – jakoś mnie to nie przekonuje. Może to kwestia humoru, który w moim odczuciu jest tu trochę na siłę. Osobiście bardziej przypadł mi do gustu spot sprzed kilku lat promujący kampanię na rzecz psiaków. W każdym razie inicjatywa zacna, więc krytykować bardzo nie chce :)

A poniżej możecie obejrzeć wspomnianą na początku „mafię dla psa”:

 

A jakie jest Wasze zdanie?

 

Udostępnij