W dzisiejszej Internetówce przeczytacie o opcji zmiany tła i planowania postów na Instagramie, testach opcji Snooze na Twiterze oraz nowych opcjach e-commerce na Pinterest.

Ale najpierw…

Co mówi ósmy pasażer podchodząc do urwiska?
– Nostromo

Zaczynamy!


Facebook walczy z nadużyciami w serwisie dotyczącymi zdjęć i filmów

Serwis wprowadził nowe technologie, które mają pomóc w walce z nadużyciami, które pozwolą na wykrywanie identycznych zdjęć i plików video udostępnionych na serwisie.

Technologia działa w oparciu o przechowywane skróty cyfrowe na podstawie których rozpoznawane są dwa identyczne lub podobne do siebie obrazy i filmy. Dzięki temu, kiedy w serwisie zostanie wykryty niezgodny z regulaminem materiał zostaną usunięte wszystkie (a przynajmniej większość) jego kopii.

Źródło: SocialPress: Facebook intensyfikuje walkę z nadużyciami dotyczącymi zdjęć i filmów


Instagram udostępni opcję zmiany tła w selfie użytkowników

Technologia AR jest coraz częściej wykorzystywana na Instagramie. Teraz aplikacja zapowiedziała, że poza dostępnymi obecnie filtrami twarzy wprowadzi również funkcję zmiany tła w selfie użytkowników.

instagram zmiana tła w selfie

Nowa funkcja o nazwie „Background” jest obecnie testowana. W ramach niej będziemy mogli wybrać jedno ze zdjęć z rolki aparatu i ustawić je jako tło selfie robionego z poziomu aplikacji Instagrama.

Czy to oznacza koniec zdjęć z bałaganem w pokoju w tle?

Źródło: WERSM: Instagram Is Testing A Built-In AR ‘Background’ Effect For Stories


Planowanie postów na Instagramie

Jednym z większych problemów użytkowników zawodowo zajmujących się Instagramem był brak możliwości planowania postów. Teraz się to zmieni.

Użytkownicy, którzy korzystają z Creator Studio (oficjalnego narzędzia Facebooka, które pozwala na zarządzanie treścią, monitorowaniem wyników oraz monetyzacją contentu) będą mogli tworzyć posty i planować ich publikację.

instagram pozwoli na planowanie postów

Za pomocą przycisku „Utwórz post” w narzędziu będziemy mogli również stworzyć post za pomocą komputera – nie nałożymy jednak w tym miejscu filtrów ani nie zaplanujemy treści na Stories.

Źródło: SocialPress: Korzystasz z Creator Studio? Możesz już planować posty na Instagrama


Zmiana nazwy WhatsAppa i Instagrama

Facebook postanowił zmienić nazwy swoich dwóch aplikacji – WhatsAppa i Instagrama. Mimo, że wszyscy doskonale zdają sobie sprawę kto jest właścicielem tych aplikacji Facebook chce jeszcze bardziej to podkreślić.

Spodziewacie się dużej zmiany? Nic bardziej mylnego. Zmiana będzie jedynie kosmetyczna i ma polegać na dodaniu końcówki „from Facebook. Nowe nazwy będą więc brzmieć „Instagram from Facebook” oraz „WhatsApp from Facebook”. 

Zastanawiam się na ile jest to naprawdę potrzebne.

Źródło: WERSM: Facebook To “Rename” Instagram and WhatsApp


Google pozwoli użytkownikom wybrać domyślną wyszukiwarkę w Androidzie

Według zapowiedzi użytkownicy smartfonów z Androidem w Europie będą mogli wybrać z jakiej domyślnej wyszukiwarki chcą korzystać na swoich urządzeniach. Według dostępnych informacji ma być to możliwe od 2020 roku.

Do wyboru będziemy mieli cztery wyszukiwarki – Google oraz trzy inne, które zostaną wybrane na każdym z rynków na podstawie przeprowadzonych aukcji. Jest to odpowiedź na karę w wysokości 4,34 mld euro jaką Komisja Europejska nałożyła na Google w 2018 roku. Chodziło o narzucanie użytkownikom urządzeń z Androidem własnej wyszukiwarki internetowej.

Nie są jeszcze znane minimalne kwoty, jakie będą musiały wyłożyć firmy biorące udział w aukcji. 

Trzeba przyznać, że sprytne posunięcie.

Źródło: WirtualneMedia: Google pozwoli wybrać w Androidzie domyślną wyszukiwarkę. O doborze dostawców zdecydują aukcje


Apple i Google wstrzymują analizy rozmów z asystentami głosowymi

W związku z pojawieniem się wątpliwości dotyczących prywatności danych użytkowników Google i Apple wstrzymali nagrywanie i analizy rozmów z asystentami głosowymi.

W tym czasie dokładnie przyjrzą się w jaki sposób te dane były analizowane. Jeżeli pojawi się taka potrzeba, obie firmy wprowadzą dodatkowe procedury chroniące prywatność użytkowników. Dodatkowo Apple udostępni możliwość wyłączenia zbierania danych i przetwarzania danych.

Źródło: WirtualneMedia: Apple i Google wstrzymują analizy rozmów z asystentów głosowych. „Nie łączymy nagrań z kontami użytkowników”


Twitter testuje opcję Snooze, czyli czasowe ukrywanie powiadomień

Jak donosi Jane Manchun Wong, serwis testuje opcję, która umożliwi użytkownikom wstrzymanie powiadomień na 1, 3 lub 12 godzin.

twitter testuje funkcje snooze

Jak widać na obrazku będą będą wyświetlane w karcie „Powiadomienia” aplikacji, jednak w czasie włączonej opcji „Snooze” nie będzie dostawać o nich informacji w formie Push.

Aktualnie nie ma oficjalnej informacji od Twittera czy i kiedy nowa opcja zostanie wprowadzona do aplikacji.

Źródło: SocialMediaToday: Twitter’s Testing a New Option to Snooze Push Notifications for a Set Time Period


Pinterest wprowadza nowe opcje sprzedażowe do Home Feedu

Pinterest często wykorzystywany jest do poszukiwania inspiracji, np. podczas remontu. Jest więc to świetna okazja do zaprezentowania produktów, którzy użytkownicy mogą chcieć kupić. 

Będą wprowadzone dwie nowe funkcje 

– Shopping Recommendations – nowa funkcja pojawi się na górze feedu i będzie prezentować katalogi marek, którymi przeglądający może być zainteresowany

– Browsable Catalogs – oprócz wspomnianych wyżej rekomendacji, zaktualizowane katalogi pojawią się również pod PINami produktowymi

pinterest wprowadza nowe opcje zakupowe

Według analiz przeprowadzonych przez Neustar, nowe funkcje pozwolą na nawet 2-krotnie wyższy zwrot z wydatków na reklamę na Pintereście niż w social media i 1,3 – krotnie wyższy zwrot w porównaniu z reklamą w płatnych wynikach wyszukiwania.

Źródło: SocialMediaToday: Pinterest Brings Shopping Recommendations And Browsable Catalogs To Home Feed


To wszystko na dziś. 

Do przeczytania za tydzień!
Bartosz Wójcik


Udostępnij